Sunday 14 September 2014


Vištiena bananų, balto vyno ir Provanso žolių padaže

Kepta vištiena  - gan tradicinis ir nuobodokas patiekalas. Tačiau vietoj įprastų obuolių naudojant bananus, ir pagardinus aromatingomis žolelėmis vištiena puikiai tiks net ir šventiniams pietums. Provanso žolių mišinys turi šimtus variacijų, į kurias kartais patenka ir lavandos, tūlam šiauriečiui neatsiejamos nuo Provanso regiono. Labai panašiai, kaip ir keistas poreikis į graikiškas salotas, berti graikiškus riešutus. Abejais atvejais - skanu, tačiau labai jau toli nuo tradicinio varianto. Taigi pagal tradicinį sumanymą šis žolių pagrindas susideda iš mairūno, rozmarino ir raudonėlių. Vėlgi, idealu, jei susimaišysite patys, galite panaudoti ir peletrūnus, šalavijus, tačiau gerai paieškoję, parduotuvėse tikrai rasite visai neblogų žolelių mišinių. Jos tinka praktiškai visur, vienu metu aš jas tiesiog įsimylėjusi buvau ir barsčiau visur, it kaimo valgyklos virėja 'Vegetą', todėl esu įsitikinusi, kad patiks ir jums (Provanso žolės, o ne Vegeta..). Taigi, šiandienos pietums:

Vištiena (kokia norit ir kiek norit)
Bananai (vienai porcijai kiek daugia nei pusė banano, taigi priklausys nuo valgytojų skaičiaus)
Citrinos sultys
Kelios skiltelės česnako
Alyvuogių aliejus
Provanso žolių
Žiupsnis druskos
Taurė balto vyno (tik ne 'mergaitiškai pusiau saldaus muskatinio', o tokio, kurį gertumėte su malonumu  patys, šiuo atveju naudojau Riesling)

Vištieną įtrinti citrinos sulčių, žolelių druskos ir aliejaus mišiniu. Palikti šiek tiek 'pasimarinuoti', geriausia, apie porą valandų, tačiau galite kepti ir tuoj pat. Kepti 200C orkaitėje apie 40 minučių. Tokiu metu mėsa jau turėtu būti apskrudusi, dedame stambiai supjaustytus bananus, nepjaustytas ir nenuluptas česnako skilteles (jos suteiks mėsai aromato, tačiau neužgoš kitų skonių), ir pilame vyną. Kepti dar apie 20 minučių. Greita, paprasta ir labai skanu


P.S. Valgant išsilukštenkite ir iškepusį česnaką, jo stipraus skonio bus likę nedaug, todėl jis puikiai derės prie šio patiekalo. 


No comments:

Post a Comment